.

Jak si vyrobit LEVANDULOVÝ OLEJ

Připravte si jednoduše domácí olej z levandule a můžete používat na celé tělo i obličej.

Jak na výrobu LEVANDULOVÉHO OLEJE:

  • Čerstvá levandule ( kvetoucí), nebo mohou být sušené květy
  • Kvalitní olivový olej
  • Sklenice ( velikost zvolte podle toho, kolik chcete mít oleje)

Postup:

Olivový olej sám o sobě má blahodárný vliv na naši pleť, nehty i vlasy. Levanduli nastříhejte na menší kusy tak, aby šla sklenice dobře naplnit. Naplňte sklenici,můžete vařečkou trochu udusat. Zalijte olivovým olejem. POZOR! dejte si pozor, aby vám nevyčuhovala levandule nad olej. Chytne vám plíseň. Nechte stát na tmavém místě 6-8 týdnů. Poté olej sceďte a vymačkejte i rostlinky. Opět do skleněné láhve a máte hotovo 🙂

VYUŽITÍ LEVANDULOVÉHO OLEJE

Olej z této okrasné a voňavé bylinky má hojivé účinky nejen pro naši kůži. Působí antibakteriálně, je zklidňující pro naši pleť i po opalování, po připálení. Levandule ať už v koupeli nebo v oleji má také účinek protiplísňový. Ulevuje při bolestech hlavy. Používá se v aromaterapii. Olejíčkem si můžete i při akutní bolesti namazat a jemně masírovat spánky a třetí oko.

Při bolestivé menstruaci jemně vtíráme do oblasti podbřišku i břicha, relaxace, projevuje se i analgetická vlastnost bylinky. Potíráme při revmatismu, vykloubení, zánětu nervů.

Můžete použít po kapkách i do koupele jako aroma, nebo do čaje k vnitřnímu užití. POZOR! K vnitřnímu užití používejte pouze váš domácí olej!

K inhalaci je levandule prospěšná při bronchitidě, krčních zánětech.

Snižuje krevní tlak. Uklidňuje. Má tak blahodárný vliv na hněv, napětí, nervozitu, nespavost, hysterii, silné emoce celkově uklidňuje.


levandule

PÉČE O PLEŤ

Levandulová silice má hojivé vlastnosti a schopnost regulovat mazotok. Je vhodná pro všechny typy pleti. Podporuje obměnu buněk kůže, pomáhá při akné, exémech, lupence a brání vzniku jizev.

Ať se olej podaří.

Bylinky jsou přirozeným zdrojem potřebných látek, které naše tělo umí jednoduše využít. Jsou přirozenou cestou ke zdraví. Jsou úzce spjaty se zdravým životním stylem. Není to jen o babkách bylinkářkách, je to spojení s přírodou. Je to spojení se sebou.

Využití některých bylinek a náš rodinný recept na zelený nápoj můžete najít také v mém eBooku První kroky k proměně životního stylu, který se zabývá pohledem na životní styl jako celek. Myšlení, strava, pohyb, zdraví, sebeláska, vztahy a penízky. Je rozvržen do 7 dnů. Urazíte pár kroků k zdravějšímu životu a můžete si je i odškrtnout.

kontaktuj@anetholubova.cz
Jsem šťastná, protože žiju život, o kterém jsem vždy snila. Moje vášeň k bylinkám a zeleným potravinám a zdravé stravě se stala mým živobytím. Dnes pomáhám lidem ke zdravému životnímu stylu a učím je rovnováhu a pevnost trojúhelníku zdraví- vztahy –finance.Tyto pilíře ovlivňují náš život ve všech směrech. Jsem výživovým nadšencem, který spojuje poznatky moderní biologie a psychosomatiky do jednoho celku. Osobnostní rozvoj uplatňuji v práci na životním stylu, energii, stravě, vztazích i finanční gramotnosti. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře