.

Vaše dovolená je TADY A TEĎ !

Cítím velkou potřebu se s vámi podělit o můj postřeh, který stále sílí. Hodně na sobě pracuji a všude se neustále objevuje ŽIJ TADY A TEĎ tímto okamžikem. V posledních dnech mi to dává čím dál větší smysl. Přiblížím vám, jaký způsob k prožití tohoto okamžiku jsem si našla já.

 

Všichni určitě znáte ten pocit na dovolené. Když máte dovolenou. Každý má svůj způsob strávit si i jeden jediný den dovolené po svém. Je úplně jedno jestli je to doma u kávy a knihy, na zahrádce u řeky, nebo na pláži u moře. Jde přece hlavně o ten pocit volnosti a svobody. Radost, pohoda, dělat si to co chci. Užít si krásný okamžik a nasbírat nezapomenutelné vzpomínky.

Okamžiky..

To jsou přesně ty okamžiky, kdy ještě umíme vyjít ze stereotypu a každodenních starostí a žít jen TADY A TEĎ. A tak sem si řekla: “ Co mi brání žít TADY a TEĎ právě u toho, když….?“ Když venčím psa, když vařím Violetce oběd, když se koupu ve vaně, když mám možnost teď psát pro vás? Co brání vám?

Jediný člověk vám brání. Jste to VY.

Taky jsem si bránila. A hodně často. To je v pořádku, je to cesta. Teď jsem ale přišla na pomůcku, která mi umožňuje odbourávat vlastní zábrany a dovoluje mi užívat si daný okamžik.

Moje pomůcka je DOVOLENÁ. Vždy si představím, vybavím, vzpomenu na to, jaký jsem měla pocit, když jsem se procházela na horách po stezce s výhledem úplně sama, jaký jsem měla pocit, když jsem si v Chorvatsku přivstala a šla běhat podél pláže a ještě tam nebyli lidi.  V tyto chvíle jsem jen byla. Byla jsem tady a teď a vnímala vítr, šumění stromů nebo moře, které podle mě zní stejně. Dýchala jsem z plných plic. Cítila jsem pohlazení každého paprsku slunce. A to je ta pomůcka.

Každý den se probudím a říkám si: ZAČÍNÁ TI DOVOLENÁ! 🙂 Jupí! Není nic krásnějšího, než si vážit každého dne, každé chvilky, kdy můžete dělat cokoliv. Když něco děláte víte, že žijete. Život znamená pohyb a tak si dovolte DOVOLENOU každičký den. Jste to vy kdo si může navodit úžasné pocity díky maličkostí. Vy sami pro sebe si udělejte hned teď dovolenou. Ne pro to, aby kolega, soused nebo kamarádka viděla fotky, kde jste byli. ALE pro to aby jste se cítili svobodně, radostně, usmívali se a měli i z dneška nezapomenutelnou vzpomínku!

Takže jaký to je ten pocit když..? Máte ho teď? 🙂

 

Všem přeji krásnou DOVOLENOU a nádherné TADY A TEĎ …..

1428387007146

 

kontaktuj@anetholubova.cz
Jsem šťastná, protože žiju život, o kterém jsem vždy snila. Moje vášeň k bylinkám a zeleným potravinám a zdravé stravě se stala mým živobytím. Dnes pomáhám lidem ke zdravému životnímu stylu a učím je rovnováhu a pevnost trojúhelníku zdraví- vztahy –finance.Tyto pilíře ovlivňují náš život ve všech směrech. Jsem výživovým nadšencem, který spojuje poznatky moderní biologie a psychosomatiky do jednoho celku. Osobnostní rozvoj uplatňuji v práci na životním stylu, energii, stravě, vztazích i finanční gramotnosti. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře