.

Máte pocit, že musíte volit, zda být úspěšný a plnohodnotný rodič /NEBO/ podnikatel?

Jak v sobě zpracovat téma čas pro dítě nebo podnikání?

Jako matka 21 měsíční dcery jsem tuto otázku v sobě řešila několik měsíců a hodně intenzivně…

Zužoval mě těžký pocit viny, že odbývám péči o milované dítě. Zároveň tu byla obrovská touha dát svému dítěti vše co je v mých silách a být mu inspirací.  Aby dítě vědělo, že opravdu může v životě dělat to, co je jeho vlastním snem.

Od toho, co má dcera přišla na svět, se změnil můj pohled úplně na vše o 360°  znáte to? Najednou je tu ta neskutečně silná vůle přežít cokoliv.  Klidně zastavit jedoucí vlak bude-li to třeba, vydat ze sebe takové množství energie, o kterém jsem nevěděla, že vůbec někde ve mně je. Nedokázala jsem si nikdy představit tolik energie využít v jediný den. Mám vyzkoušeno, že energie lze mít přesně tolik, kolik se člověk rozhodne využít.

Nikdy předtím by mě ani nenapadlo, kde až mohou být hranice našich možností. Je to pro mě další důkaz toho, že hranice neexistuji!  Pokud vy je teď máte, určujete si je úplně sami. Existují jen ve vašich myšlenkách a určuje je to, jak si sami sebe ceníte a jaká je podle vás vaše hodnota. Tím kým sníte být, buďte, a já vás v tom ráda podpořím v mém ebooku! Kam a jak moc se sami pustíme, co si dovolíme, je volba každého z nás.

Když sem se rozhodla ukončit vztah s otcem mé dcery, ve stejnou chvíli jsem se také rozhodla, že to zvládneme i bez jeho finanční podpory. Věděla jsem, že KLID je to nejcennější co si můžeme ponechat. Ze studenta na rodičovskou znamenalo mít nejnižší možnou částku rodičovského příspěvku. Toto jsem se rozhodla využít ve svůj prospěch a ve svůj hnací motor.

Byla jsem psychicky na dně, ale věděla jsem, že chci mít konečně jistotu sama v sobě. Mou prioritou se stalo postarat se o Violetku podle našich představ, a ty nebyli skromné. Pamatuji si, jak jsem seděla jako vyhořelá hromádka neštěstí a marně několik týdnů přemýšlela JAK a CO dělat. Tak moc jsem chtěla něco dělat, v něčem být konečně úspěšná, ale myšlenka co a jak pořád nepřicházela.

Znala jsem hodně druhů povolání a práce a brigád a spoustu jsem si jich taky brigádně vyzkoušela.

 Ale NEZNALA JSEM práci, která by mi generovala penízky a já bych mohla:

  • Být u toho na mateřské dovolené na plný úvazek
  • Pracovat převážně z domu, abych využila hlavně ty chvíle, kdy dítě spí, a můžu bez výčitek pracovat
  • Práce, která mi jednou vrátí mou investici zpět nejen výdělkem, ale tou nejdražší komoditou volným ČASEM

Co by práce měla pro mě znamenat a obnášet:

  • Měla by mi zabrat tolik času, abych neodkládala radosti i povinnosti s dítětem, protože jsem matka
  • Práce by mě měla naplňovat, měla by mě bavit a měla by mi dávat opravdu smysl
  • Chci dělat něco užitečného, co povede jak ke znatelným výsledkům, tak k lepšímu světu kolem nás

Zdá se vám to reálné?

Přesně toto je již moje realita. Kdybych to četla před rokem, řekla bych si neuvěřitelné! To jde?  To bych chtěla… a já to chtěla… 🙂

Ze začátku mě zužovali těžké pocity viny, že odcházím třeba na 3 hodiny od svého miminka. Ale teď to vidím jinak. Já jsem nešla od miminka pryč, já jsem šla po cestě, která nám má ukazovat krásy života. Je třeba udělat něco navíc. Udělat v životě z chvil u televize chvíle u plnění vize. Z chvil volné zábavy, volnou průpravu.

Všechno spolu souvisí, už vím, že pocit viny, mě učil. Byla to zkouška. Překážka, kterou jsem musela překonat. A byla tu jen CHVÍLI na začátku zelené cesty, kterou jsem se vydala. Brečela jsem, když jsem zabouchla dveře bytu, ale když se za mnou zavřely dveře domu, zhluboka jsme se nadechla a držela se myšlenky. Myslela jsem na to jak díky tomu, že teď jdu tvořit hodnotu, pak budeme spolu. Díky tomu můžeme cestovat, poznávat svět a sami sebe. Díky tomu kdykoliv bude potřeba, budu tady pro své dítě a mé dítě bude mít svobodnou volbu.

Nejsme jen rodiče, jsme také pořád jen lidi, a máme potřebu být užiteční, tvořit hodnoty a pohybovat se ve společnosti. Zaujala mne jedna myšlenka, dle které si rodič může srovnat v hlavě pocity.

Co vy sami by jste chtěli aby obětovalo vaše dítě pro vás a kvůli vám? Dítě vždy miluje své rodiče bezmezně a bezpodmínečně! A proto by bylo schopno stejně jako vy pro něj, udělat vše ono pro vás, abyste ho nekonečně milovali. Co byste žádali vy po něm? Aby se vzdalo snů? Aby se vzdalo sama sebe? Aby se vzdalo kolektivu? Smysluplné práce?

Pokud nikdy nezapomenete, že na vás čeká někdo, kdo vás miluje a potřebuje a bude to tak celý život. Pokud vždy budete soustředit dost energie pro to, abyste si rozuměli a trávili spolu čas naplno společně, to stačí.

Výčitky jsou jen ve vaší hlavě a podnikat můžete ve volných chvílích nebo i s dítětem v nosítku. Stačí najít sám sebe a to v čem budete vynikat. PRÁCE NENÍ O ČASE ALE O EFEKTIVITĚ a AKTIVITĚ. Při zátěži je velice důležité tělo vyživovat a starat se o něj, což je hlavním smyslem mého podnikání.DSC_0318

Vaši cenu, cenu vaši práce za hodinu, kolik vlastně vy stojíte na hodinu – víte kdo ji může určit?

Zase jedna jediná osoba. Jste to vy! Pokud vás zajímá, jak do tohoto bodu dospět, přečtěte si také můj ebook.

Závěrem bych vám chtěla předat:

být úspěšný v tom kdo jste, znát svou vlastní hodnotu a být prospěšný, znamená být obohacujícím člověkem. Potom jste taky plnohodnotný rodič, který předá dítěti pozitivní energii lásku a hodnotu.

kontaktuj@anetholubova.cz
Jsem šťastná, protože žiju život, o kterém jsem vždy snila. Moje vášeň k bylinkám a zeleným potravinám a zdravé stravě se stala mým živobytím. Dnes pomáhám lidem ke zdravému životnímu stylu a učím je rovnováhu a pevnost trojúhelníku zdraví- vztahy –finance.Tyto pilíře ovlivňují náš život ve všech směrech. Jsem výživovým nadšencem, který spojuje poznatky moderní biologie a psychosomatiky do jednoho celku. Osobnostní rozvoj uplatňuji v práci na životním stylu, energii, stravě, vztazích i finanční gramotnosti. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře