.

4 tipy pro zdravého Mikuláše

uvod

Svatý Mikuláš

U nás hojně oslavován a dalo by se říci, především svátek    všech dětí, které hostíme nadílkou. Co jim však ve            skutečnosti nadělujeme?

 

Jsou čokoládové figurky, bonbóny, pitíčka, oplatky a další sladkosti opravdovým darem? Dle toho všeho, co už o potravinách vím, mohu tvrdit, všichni milujeme své děti a chceme je skutečně obdarovat = sladkosti proto nejsou na místě. Vím, někdy je obtížné vydržet, když Pepíček dostal taky a babička stejně donese dobrotku, a jediní rodiče nedají, a ostatní děti to přece všechny jí…  Zde už hraje velkou roli naše vědomí a naše PROČ a JAK JINAK.

4 tipy pro zdravého Mikuláše 

1. Přímá pozornost

Ten nejcennější dárek, který můžete dětem věnovat, je dokonce zdarma. Je to váš ČAS. Pozor! Nejde o to, že máte situaci pod kontrolou a někde z povzdálí pouze sledujete, nebo jste prostě někde doma a máte na práci .. zrovna musíte udělat… To není ČAS věnovaný dítěti.

PŘÍMÁ POZORNOST je čas, v němž veškerou svou pozornost věnujete pouze dítěti. Ať už jde o rozhovor, činnost, nebo cokoliv jiného. Přímá pozornost znamená zaměření koncentrace v daný časový úsek jen na dítě. Mnohdy dětem stačí krátký čas přímé pozornosti. A pokud jim budete věnovat třeba celé 2 hodiny, bude to určitě nejen dárek, ale budou to i společné vzpomínky a prožitek.

(Ví vaše děti kdo je Svatý Mikuláš? Nebo je to jen ten, co nese čokoládky?)

2. Zdravé dobroty

Sladkou chuť dětem lze dopřát v podobě OVOCE i ZELENINY. Klasické tropické mandarinky, banány, kiwi.. Výborné a plné cenných látek pozitivně ovlivňujících zdraví jsou ořechy. Obsahují vitaminy, antioxidanty, minerální látky i látky ovlivňující cholesterol. Dále mají vysoký obsah hořčíku, draslíku, fosforu, železa, vápníku, zinku, vitaminů B, kyseliny listové a mědi. Skvělý koktejl namíchaný k utužení zdraví i v zimních měsících.

Krásnou nadílkou pro celou rodinu s velkým přínosem mohou být zelené potraviny. Jsou úžasným pomocníkem pro tělo i mysl a vyživují do hloubky celý náš organismus až na buněčné úrovni. Zásadní je kvalita Ječmene a Chlorelly, stejně jako je přínosem volit biopotraviny. Všechno se vším souvisí.

tip:

Meloun

PARISIAN

Nedávno jsem se dočetla v jedné knize o složení potravin a jejich blahodárném vlivu zajímavé věci o melounu. Jedli jsme ho hlavně v létě, protože nám chutná. Teď už je meloun součástí pravidelného nákupu a mlsání. Ať žlutý (meloun cukrový), nebo červený (meloun vodní).

Proč jsem ho rychle vrátila do zimního jídelníčku?

Tyto chutné plody mají vysoký podíl vitamínu A, dalšími jsou vitamíny B (B1,B2,B3,B6, PP,P), vitamín C a minerální prvky. Některé studie ukazují blahodárný vliv na stimulaci krevního oběhu. Působí proti zácpě, což u sedavého způsobu života potřebujeme. Samozřejmě také vysoký obsah vody. Působí močopudně, jsou tak pomocníkem u léčby urologických potíží, například u ledvinových kamenů.

Přesto, že jsou sladké, obsahují až z 90 – 93 % vody a cukry tvoří jen asi 3–12 % (podle odrůdy). Nejméně cukru má meloun vodní. 100 g melounu má energetickou hodnotu od 19–35 kcal. Jedna porce dokáže zasytit i na několik hodin.

3. Místo dobrot drobnosti

U nás Mikuláš donáší drobné hračky pro radost a maličkosti s nimiž si užijeme spoustu legrace celá rodina. Letos to bylya nafukovací balónky. Nafukovat, vázat, malovat, pinkat.. lze s nimi strávit i celé odpoledne 🙂

Něco na výzdobu pokojíčku, světýlko od andílků, svíčka anděla, SVĚTLO jako znak dobra.

4. Pohádkový adventní kalendář

Chci s vámi sdílet tento nápad, moc se mi líbí, protože právě rituály tvoří dětem jistotu. Čtení naše zlatíčka opravdu rozvijí. Dávám zde odkaz na pohádkový adventní kalendář. Strávit s dětmi každý den krásnou chvilku před spaním je přeci DAR.

Pohádkový kalendář

Přeji vám i vašim dětem nádherného Mikuláše plného nezapomenutelných krásných chvil 🙂

Pokud vás zajímá více o stravě můžete si projít můj blog zde>> napsala jsem také eBook zaměřený na proměnu stravovacích návyků. Prozatím zdarma ke stažení zde>>  Můžete se přidat na mou Facebook FP Zkus to – Dokážeš to a inspirovat se.

 

 

kontaktuj@anetholubova.cz
Jsem šťastná, protože žiju život, o kterém jsem vždy snila. Moje vášeň k bylinkám a zeleným potravinám a zdravé stravě se stala mým živobytím. Dnes pomáhám lidem ke zdravému životnímu stylu a učím je rovnováhu a pevnost trojúhelníku zdraví- vztahy –finance.Tyto pilíře ovlivňují náš život ve všech směrech. Jsem výživovým nadšencem, který spojuje poznatky moderní biologie a psychosomatiky do jednoho celku. Osobnostní rozvoj uplatňuji v práci na životním stylu, energii, stravě, vztazích i finanční gramotnosti. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře